Zakres Usług

Polsko - Niemiecki obrót gospodarczy

Polsko-niemiecki obrót gospodarczy

Wartość wymiany handlowej między Polską a Niemcami wzrasta z roku na rok - od momentu przystąpienia Polski do Unii Europejskiej wolumen niemieckich inwestycji w Polsce stale rośnie i zyskuje na znaczeniu. Dla wielu niemieckich inwestorów nieodzowna jest współpraca z polskimi firmami oraz podwykonawcami z najróżniejszych branż - począwszy od firm budowlanych, transportowych poprzez informatyczne, czy też medyczne. Polsko-niemiecki obrót gospodarczy na tylu płaszczyznach coraz częściej wymaga odpowiedniego wsparcia prawnego w celu zabezpieczenia swoich praw oraz kwestii finansowych. Często bowiem dochodzi do sytuacji, w których różnice pojmowania pewnych zjawisk czy procesów przez polskich oraz niemieckich przedsiębiorców prowadzą do sporów.

Wsparcie prawne w zakresie polsko-niemieckiego obrotu gospodarczego

Kancelaria Radcy Prawnego Piotr Poźniak LL.M. z siedzibą w Zielonej Górze świadczy usługi prawne zarówno dla polskich, jak i zagranicznych przedsiębiorców. Nacisk świadczonych usług koncentruje się przy tym na obsłudze polsko-niemieckich stosunków gospodarczych i handlowych, tj. doradztwie prawno-podatkowym, zakładaniu spółek (osobowych oraz kapitałowych), nabywaniu udziałów bądź akcji w spółkach, występowanie o zezwolenia i koncesje, czy też wsparciu prawnym przy nabywaniu nieruchomości przez podmioty zagraniczne. Kancelaria doradza prawnie ponadto w sprawach cywilnych, egzekucyjnych, prawie pracy i prawie migracyjnym. W ramach działalności Kancelaria świadczy doradztwo prawne zarówno na terenie Polski (prawo polskie), jak również na terenie Niemiec (prawo niemieckie).

Doradzamy Klientom w sprawach związanych z rozpoczęciem działalności gospodarczej na terenie Polski oraz Republiki Federalnej Niemiec. Doradztwo prawne w tym zakresie dot. głównie wyboru odpowiedniej formy prawnej, wyboru formy opodatkowania, wsparcia przy zawieraniu pierwszych umów handlowych oraz wyboru biura podatkowego.

Świadczymy również obsługę prawną dla podmiotów prowadzących już działalność gospodarczą. Wsparcie prawne w tym zakresie dot.  m.in. zmian formy prawnej działalności, wsparcia przy podpisywaniu umów, a także pomocy w negocjacjach handlowych. Ponadto doradzamy przy sprzedaży i nabyciu udziałów, transakcjach M&A oraz delegowaniu pracowników.

Jako Kancelaria wspieramy również podmioty chcące zakończyć bądź zawiesić prowadzoną działalność gospodarczą. Dotyczy to zarówno Polski jaki i Niemiec. Obsługa w tym zakresie dot. przede wszystkim sporządzenia odpowiedniej dokumentacji oraz zakończenia współpracy z bieżącymi kontrahentami. Ponadto doradzamy w kwestiach formy zakończenia prowadzonej działalności gospodarczej.

Nasz Kancelaria prawna reprezentuje swoich Klientów przed polskimi oraz niemieckimi sądami powszechnymi. Pomagamy również przed polskimi i niemieckimi urzędami administracji publicznej. Ponadto doradzamy prawnie także w zakresie egzekucji długów (postępowanie egzekucyjne / windykacja) na terenie zarówno Polski, jak i Niemiec.

Bieżąca obsługa polsko-niemieckiego obrotu gospodarczego

Bieżąca obsługa prawna Kancelarii odbywa się zarówno w języku polskim, języku niemieckim oraz języku angielskim. Kontakt z Kancelaria możliwy jest nie tylko za pośrednictwem tradycyjnych form komunikacji (telefon oraz wiadomość e-mail), ale również za pośrednictwem komunikatorów WhatsApp oraz Telegram. Więcej szczegółowych informacji dot. kontaktu z Kancelarią znajdą Państwo w zakładce "kontakt".

nota prawna | pliki cookies i polityka prywatności | impressum | kontakt

© Kancelaria Radcy Prawnego Piotr Poźniak LL.M. - Pl. Pocztowy 3/5, 65-305 Zielona Góra